استکبارستیزی در کلام مقام معظم رهبری

 پس از پیروزی انقلاب، بکارگیری ادبیات سیاسی در ایران فزونی یافت و از واژه هایی خاص رونمایی شد که استکبارستیزی از مهم ترین آن ها بود. این نوع ادبیات در کلام مقام معظم رهبری به عنوان یکی از سیاست های راهبردی جمهوری اسلامی ادامه یافته است. از جمله عرصه هایی که میتواند در مسیر مطالعات افراد گوناگون به خصوص فعالین فرهنگی - اجتماعی و ... مورد توجه و استفاده قرار گیرد اندیشه های مقام معظم رهبری بوده و اصلی ترین مجرای ظهور و بُروز این افکار نیز بیانات معظم له می باشد.

 از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی درگیری انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن با نظام استکبار صرفاً مسئله‌ای سیاسی یا امنیتی نیست بلکه اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین وجه آن به مبارزه دائمی جبهه حق با جبهه باطل برمی‌گردد. در این نگاه استکبارستیزی بخش بسیار مهمی از ایمان دینی را تشکیل می‌دهد به این معنا که بدون مقابله با طواغیت و مستکبرین اساساً ایمان و دینداری ناقص می‌ماند. ایشان طی سالیان مختلف ابعاد گوناگون مبارزه تاریخی ملت ایران با نظام استکبار را مورد تبیین قرار داده و از این رهگذر به مسائلی چون: شناخت ماهیت استکبار، چرایی دشمنی استکبار با نظام اسلامی، عناصر اصلی در مبارزه با استکبار و ... اشاره کرده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR در جهت نیل به این مهم و زمینه سازی مناسب جهت آشنایی مناسب اقشار گوناگون با ابعاد مختلف این اندیشه ها، محصول پیشخوان  را ارائه داده است.  پیشخوان مبتنی بر فهرست بیانات پایه و اصلی رهبری در یک موضوع بوده که هر یک از بیانات مربوط به موضوع نیز دارای نمایه ی موضوعی خاصِ خودمی باشد  در این شماره(32) بیانات ایشان در زمینه "استکبارستیزی" ارائه می گردد.

نظر شما

Image CAPTCHA