رویدادها

دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت و پایداری

 به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره حماسه دفاع مقدس، کتابخانه و مرکز اسناد اقدام به برپایی نمایشگاهی از کتابهای چاپی، اسناد، مجلات، کتاب های درسی و لوح فشرده با موضوع دفاع مقدس نموده است. این نمایشگاه در سالن ورودی ساختمان اصلی به مدت یک هفته دایر می باشد.

اهداء کتاب به مراکز آموزشی

 مجموعه سازی منابع اطلاعاتی از وظایف اصلی کتابخانه تخصصی است. از جمله فعالیت های این مرکز تهیه منابع از طریق  اهداء و مبادله می باشد. بنا به اظهار خانم عزیزی مسئول بخش گردش منابع کتابخانه از ابتدای سال جاری تعداد 1039جلد مدرک چاپی از طرف دفتر وزیر و دفتر ریاست سازمان به کتابخانه اهدا شده است.

روز غدیر در آسمان مشهورتر از زمین است

به مناسبت فرارسیدن عید سعیدغدیر، عید کمال دین و روز امامت و ولایت، نمایشگاهی از کتاب های چاپی  با موضوع امامت و ولایت در طبقه همکف کتابخانه برپا شده است .

ترویج فرهنگ کتابخوانی

تعدادی از کتاب های داستانی راه یافته به جشنواره کتاب رشد به صورت گردش در امانت در اختیار فرزندان همکاران که در دوره دوم ابتدایی(پایه های چهارم تا ششم) و متوسطه اول(هفتم تا نهم) مشغول به تحصیل می باشند، قرار می‌گیرد.

بروزرسانی پایگاه پایان نامه ها

کتابخانه و مرکز اسناد سازمان به منظور روزآمدی پایگاه های سیستم یکپارچه منابع اطلاعاتی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نرم افزار سیمرغ، پایگاه پایان نامه ها را بروزرسانی کرد. این پایگاه با داشتن 2148 رکورد، حاوی اطلاعات کتابشناختی و دیجیتال پایان نامه هایی است که توسط سازمان حمایت مالی و یا مرتبط با اهداف و برنامه های سازمان، اهدا می‌شوند.

نمایشگاه تازه های نشر در کتابخانه و مرکز اسناد

کتابخانه و مرکز اسناد سازمان در راستای سیاست مجموعه سازی و تامین منابع مورد نیاز مدیران و کارشناسان محترم، در فصل جاری اقدام به خرید 54 عنوان کتاب فارسی در زمینه های: برنامه ریزی درسی، آموزش پیش از دبستان، فلسفه و... نموده است. نمایشگاهی از کتاب های خریداری شده، در طبقه اول کتابخانه دایر می باشد.

برگزاری نمایشگاه در سالگرد ارتحال امام خمینی ره)

به مناسبت سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)و سالروز قیام خونین 15 خرداد، نمایشگاهی از اسناد، نشریات، کتابها(درسی و چاپی) و فهرستی از طرح های پژوهشی موجود در کتابخانه و مرکز اسناد، با محوریت موضوع امام خمینی(ره) و واقعه 15 خرداد در سالن ورودی سازمان برگزار شد.

تدوین نمایه واژه سند برنامه درسی ملی

به منظور تسهیل در دسترسی سریع به اطلاعات مندرج در سند برنامه درسی ملی کتابخانه و مرکز اسناد سازمان، اقدام به نمایه سازی سند مذکور نموده است. لازم به ذکر است ویرایش اول این نمایه واژه در اردیبشهت سال جاری تدوین شد.

برگزاری نمایشگاه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سوم خرداد، نمایشگاهی از منابع موجود در کتابخانه و مرکز اسناد سازمان( کتابهای چاپی، کتاب های درسی، اسناد و مجلات رشد) با موضوع خرمشهر در سالن ورودی سازمان برگزار گردید.

مشارکت کتابخانه در برگزاری همایش نکوداشت یکصد سالگی تربیت معلم

همایش نکوداشت یکصد سالگی تربیت معلم در ایران با حضور پیشکسوتان و اساتید تربیت معلم 13 اردیبهشت در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار گردید.