رویدادها

ارائه خدمات گزینشی اطلاعات به مدیران و اعضاء هیات علمی سازمان

کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به منظور آگاهی رسانی به مدیران و اعضاء هیات علمی سازمان پیرامون موضوعات تخصصی به ویژه در حوزه علوم تربیتی آخرین مقالات منتشر شده در نشریات تخصصی انگلیسی زبان را هر دوشنبه از طریق اتوماسیون اداری باعنوان اشاعه اطلاعات بخش نشریات ارسال می نماید.

درگذشت مولف کتابهای تعلیمات دینی در دهه های 60 و70

خبر درگذشت روحانی ارجمند حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علی اکبر حسینی موسوی موجب تأسف گردید. ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی  مسؤلیت‌های مختلفی رادر حوزه‌های علمی، فرهنگی، دینی و آموزشی کشور پذیرفتند که  از آن جمله می توان به تالیفات ایشان در حوزه کتاب درسی اشاره کرد.

واسپاری منابع کتابخانه معاونت متوسطه به کتابخانه سازمان

مطابق توافق به عمل آمده میان آقای دکتر تورانی ریاست محترم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  و دکتر عمادی ریاست محترم سنجش آموزش و پرورش ، مجموعه منابع کتابخانه  معاونت متوسطه  به سازمان واگذار گردید.در همین راستا مسئولیت اجرایی نقل و انتقال نزدیک به 15هزار جلد کتاب به عهده کتابخانه گذاشته شد

راه اندازی بخش اسناد الکترونیکی انگلیسی در بخش انگلیسی سایت سازمان

 اداره کتابخانه و مر کز اسناد سازمان پژوهش  به منظور سهولت دسترسی  پژوهشگران و سیاستگذاران  نظام آموزشی به منابع اطلاعاتی  تمام متن  انگلیسی مرتبط با آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی ایران،  کلیه منابع مرتبط را از  پس از بازیابی سایت های  بین المللی  در بخش اسناد الکترونیکی بخش انگلیسی  سایت سازمان  با عنوان documents به نشانی www.oerp.ir  قابل دسترس  قرار می دهد.

اجرای قانون واسپاری تازه های نشراز سوی موسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه )به اداره کتابخانه و مرکز اسناد

اداره کتابخانه و مرکز اسناد با هدف جمع آوری، حفاظت و اشاعه  عناوین  منتشر شده  توسط موسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه) اقدام به  اجرای قانون واسپاری  نمود. طبق توافقات به عمل آمده ، این موسسه یک نسخه  از کلیه عناوین منتشره خود را که در راستای اهداف سازمان و رفع نیاز اطلاعاتی کارشناسان مجموعه می باشد به کتابخانه واگذار می نماید.

غنی سازی کتابخانه سازمان با خرید منابع فارسی و لاتین از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همچون سنوات قبل مبادرت به خرید منابع درخواستی کارشناسان از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نمود. طبق اظهارات سرکار خانم کوهستانی مسئول سفارشات و خرید کتابخانه کلیه سفارشات ارسالی از سوی همکاران تهیه و پس از انجام مراحل ثبت،فهرست نویسی و آماده سازی در اختیار همکاران قرار می گیرد.

مدیریت خرید منابع درخواستی کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از نمایشگاه بین المللی کتاب

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فرصت مغتنمی است تا  تازه های بازار نشربررسی ونیازهای اطلاعاتی ارسالی ازدفاترتهیه گردد. بر همین اساس کتابخانه  جهت حضور در نمایشگاه  و خرید منابع  با رعایت خط مشی مجموعه‌سازی برنامه ریزی نموده است.

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با قابلیت های کتابخانه در دفتر معاونت ابتدایی دفتر تالیف و برنامه ریزی آموزشی

کتابخانه سازمان به منظورمعرفی توانمندیها و قابلیتهای مجموعه خود، در راستای مجموعه سازی بر مبنای سیاست های سازمانی ونیازهای اطلاعاتی کارشناسان، اقدام به برگزاری کارگاه هایی  با معاونت ها و دفاتر مختلف سازمان نموده است.

آغاز ثبت نام بن‌ کتاب دانشجویی از ۳۰ فروردین ماه

قائم مقام سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره زمان و نحوه ثبت‌نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن کارت‌های خرید کارت توضیحاتی ارایه کرد.

نه به کتاب نخواندن" شعار سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتخاب شعار نمایشگاه کتاب تهران خبرداد. همایون امیرزاده با اشاره به فراخوان منتشر شده برای مشارکت مردم در انتخاب شعارگفت ، «نه به کتاب نخواندن» به عنوان شعار این دوره از نمایشگاه انتخاب شد. لازم به ذکر است سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ 12 الی 22 اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.