رویدادها

نمایشگاه کتاب فارسی

در حاشیه برگزاری نشست علمی نقد کتاب فارسی دوره اول ابتدایی، با همکاری اداره کتابخانه و مرکز اسناد، نمایشگاهی با محوریت موضوع نشست برگزار گردید. در این نمایشگاه کتاب های درسی فارسی ابتدایی دهه 40 و 50، طرح های پژوهشی با موضوع آموزش زبان فارسی و همچنین کتاب های درسی کشورهای ژاپن و چین به نمایش گذاشته شد.

 

انتصاب مشاور امور بانوان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم، طی حکمی سرکار خانم دکتر اکرم عینی (ریاست اداره کتابخانه و مرکز اسناد) را با حفظ سمت به عنوان «مشاور امور بانوان سازمان» منصوب نمودند.

جست و جوی درون متنی کتاب های درسی

همزمان با ایام مبارک دهه فجر و با تکمیل فرآیند ورود اطلاعات کتابشناختی و دیجیتال سازی کتاب های درسی سال 1397 در بانک آرشیو الکترونیکی کتاب های درسی سامانه یکپارچه منابع کتابخانه سازمان،   امکان جست و جوی درون متنی کتاب های درسی  میسر شد.

بزرگداشت فجر انقلاب اسلامی

هم زمان با آغاز جشن های چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی، کتابخانه سازمان اقدام به  برگزاری نمایشگاهی از آثار و منابع چاپی خود با موضوع انقلاب اسلامی و پیروزی آن نموده است .همچنین نمایشگاه مجازی از کتاب های درسی  با موضوع  مربوطه، در سایت کتابخانه قرار گرفته است.

آموزش سواد اطلاعاتی

اداره کتابخانه و مرکز اسناد در راستای دست یابی به هدف توسعه و پایدارسازی سواد اطلاعاتی در سازمان و همچنین ارائه خدمات اطلاعاتی موجود، اقدام به معرفی و آموزش نحوه استفاده از  بانک های اطلاعاتی  قابل دسترس را می نماید.

برگزاری نشست تخصصی معرفی خدمات اطلاعاتی اداره کتابخانه و مرکز اسناد سازمان

 در راستای ماموریت ارتباط و تعامل با حوزه های تربیت و یادگیری و شناسایی و فراهم آوری منابع مورد نیاز آنها، نشست تخصصی ریاست کتابخانه با جناب آقای دکتر محبی و  سرپرستان محترم حوزه های تربیت و یادگیری برگزار گردید.

بزرگداشت هفته بصیرت

به مناسبت هفته بصیرت، کتابخانه و مرکز اسناد با هدف آگاهی رسانی اقدام به معرفی و نمایش کتابهای مقام معظم رهبری با موضوع بصیرت در ویترین کتابخانه نموده است. علاقمندان می توانند جهت مطالعه به بخش امانت مراجعه نمایند.

نمایشگاهی از جنس پژوهش

کتابخانه و مرکز اسناد به مناسبت هفته پژوهش، نمایشگاهی از طرح های پژوهشی که به سفارش و با حمایت مالی سازمان طی سالهای اخیر تهیه گردیده را در سالن مطالعه طبقه همکف کتابخانه برگزار کرده است.

راه اندازی سامانه طرح های پژوهشی چاپی در نرم افزار سیمرغ کتابخانه و مرکز اسناد سازمان

در آستانه هفته پژوهش، بخش اسناد و مدارک کتابخانه سازمان، با هدف معرفی طرح های پژوهشی چاپی موجود در این بخش به کارشناسان و پژوهشگران محترم، اقدام به راه اندازی پایگاه مربوطه در نرم افزار سیمرغ کرده است.

نمایشگاه هفته بسیج

به مناسبت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره بسیجیان جان برکف هشت سال دفاع مقدس، اداره کتابخانه و مرکز اسناد اقدام به برپایی نمایشگاهی از کتابهای چاپی، اسناد و نشریات با موضوع بسیج در سالن ورودی سازمان نموده است. این نمایشگاه به مدت یک هفته دایر می باشد.