رویدادها

مقاله نامه شایستگی ها و صلاحیت های معلمان

هر بهبود و اصلاحی در کیفیت آموزش و پرورش، تا حد زیادی به کیفیت آموزشی که معلمان ارائه می‌دهند بستگی دارد، بطوریکه  اثربخشی آموزشی وابسته به اثربخشی معلم است.کتابخانه و مرکز اسناد سازمان در این شماره از سری مقاله نامه ها، با توجه به اهمیت موضوع معلمان و نقش مهم آن در ارتقای کیفیت نظام آموزشی و همچنین بهبود سطح یادگیری دانش آموزان، مقالاتی با موضوع شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای معلمان  را ارائه می نماید.

مقاله نامه خانواده و تربیت

خانواده، هسته نخستین جامعه و از عوامل اصلی انتقال فرهنگ، اندیشه، اخلاق و سنت‏ها و عواطف از نسلی به نسل دیگر  و مهم‌ترین نهادی است که ارزش‌های اخلاقی را به افراد آموزش می‌دهد. کتابخانه و مرکز اسناد با هدف آگاهی رسانی جاری از منابع اطلاعاتی روزآمد مرتبط با اهداف و برنامه‌های سازمان، اقدام به تهیه مقاله نامه‌هایی با موضوعات مربوطه می نماید.در این شماره با توجه به اهمیت به موضوع خانواده و نقش مهم آن در تربیت فرزندان

منابع الکترونیکی(1)

امروزه گسترش استفاده از شبکه های وب باعث شده است تا کتابخانه الکترونیکی رسانه ای مناسب  برای پایگاه های اطلاعات و نشر دانش باشند. کتابخانه و مرکز اسناد سازمان، در راستای گسترش خدمات و دستیابی سریع به اطلاعات  و بهره برداری از تجارب جهانی و برآوردن نیاز اطلاعاتی جامعه مخاطبان، جدیدترین کتاب ها و مقالات انگلیسی مرتبط با اهداف، وظایف  و موضوعات مورد نیاز سازمان را  به صورت منبع دیجیتال  فراهم آوری کرده است.

اهداء کتاب به دانشگاه فرهنگیان

یکی از وظایف اصلی کتابخانه تخصصی مجموعه سازی منابع اطلاعاتی است. فرایند مجموعه سازی شامل انتخاب، سفارش، تهیه، ثبت، مبادله و اهدای منابع می باشد. در طول یکسال گذشته منابعی(چاپی) از طریق دفاتر و کارشناسان محترم سازمان به کتابخانه  و مرکز اسناد اهدا شده است...

مقاله نامه دفاع مقدس

نظر به اهمیت  کتاب های درسی در نشر و انتقال ارزش های دفاع مقدس، کتابخانه و مرکز اسناد، مقاله نامه ای با موضوع دفاع مقدس در کتاب های درسی را تهیه نموده است، مجموعه حاضر مشتمل بر اطلاعات کتابشناختی 9 طرح و پایان نامه و 14 عنوان مقاله،  با موضوع مربوطه می باشد.

کتابشناسی دفاع مقدس

به منظور گرامی داشت  یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و ارج نهادن به مقام رفیع شهدا و قدردانی از جانفشانی ها و رشادت های یادگاران هشت سال دفاع مقدس، با هدف آگاهی رسانی جاری از کتاب های موجود در کتابخانه و مرکز اسناد، کتابشناسی با موضوع دفاع مقدس از مجموعه کتاب های چاپی مخزن  تهیه گردید.

مقاله نامه یادگیری تلفیقی

تلفیق در حوزه برنامه درسی، رویکردی است که از طریق ارتباط دادن و درهم آمیختن مواد درسی مختلف می توان آموزش مدرسه ای را به زندگی واقعی دانش آموزان نزدیک کرد. کتابخانه و مرکز اسناد سازمان در این شماره از سری مقاله نامه ها، با هدف آگاهی رسانی از منابع اطلاعاتی، مقالاتی با موضوع یادگیری تلفیقی را ارائه می نماید. 

مقاله نامه یاددهی- یادگیری: روش ها، راهبرد

کتابخانه و مرکز اسناد با هدف آگاهی رسانی جاری از منابع اطلاعاتی روزآمد مرتبط با اهداف و برنامه‌های سازمان، اقدام به تهیه مقاله نامه‌هایی با موضوعات مربوطه می نماید. در این شماره با توجه به اهمیت مقوله یادگیری، مقالات ارائه شده به موضوع روش ها و راهبردهای یادگیری اختصاص دارد.

کتابشناسی غدیر، امامت و ولایت

الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا.سوره مائده، آیه3

به مناسبت فرارسیدن عید بزرگ غدیر خم، با هدف آگاهی رسانی جاری از کتاب های موجود در کتابخانه و مرکز اسناد، کتابشناسی با موضوع غدیر، امامت و ولایت تهیه گردید.

مقاله نامه برنامه درسی( محتوی، عناصر)

کتابخانه و مرکز اسناد سازمان با هدف آگاهی رسانی جاری از منابع اطلاعاتی روزآمد مرتبط با اهداف و برنامه های سازمان، اقدام به تهیه مقاله نامه هایی با  موضوعات مرتبط نموده است. مقاله نامه ها شامل اطلاعات کتاشناختی و چکیده مقالات می باشد. لازم به ذکر است فایل تمام متن مقالات از طریق مراجعه به سایت مجلات  و یا تماس با بخش اطلاع رسانی کتابخانه(داخلی460) قابل دسترس است.