رویدادها

حال خوش خواندن؛ شعار هفته کتاب امسال

بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از بیست و سوم آبان ماه آغاز می شود. تقارن این دوره از هفته کتاب با هفته وحدت دلیل انتخاب شعاری تشویقی و با نشاط بود تا با فضای ایام هفته وحدت متناسب باشد. به همین مناسبت نمایشگاه کتاب در موضوعات مختلف در سراسر کشوربرپا می گردد.

برگزاری نمایشگاه کتابهای درسی کشورهای ترکیه،کره و سوریه در کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

سومین مرحله از نمایشگاه های دوره ای  کتابهای درسی کشورهای جهان در کتابخانه سازمان پژوهش در حال برگزاری می باشد. این نمایشگاه که به کتابهای درسی کشورهای ترکیه ،کره و سوریه اختصاص یافته است بیش از سی عنوان از کتابهای درسی این کشورها را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.

به روزرسانی منابع دفتروزارتی توسط کتابخانه سازمان پژوهش

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به عنوان سازمانی که بیشترین تولیدات علمی را در سطح وزارت آموزش و پرورش دارد مسئولیت تامین و روز آمدی منابع دفتروزارتی را بر عهده دارد. کتابخانه سازمان هر ساله در چند نوبت این تولیدات را فراهم آوری و به نمایش می گذارد.

حضورکتابخانه سازمان در نمایشگاه بین‌المللی کتب کاربردی و دانشگاهی

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتب کاربردی و دانشگاهی در تاریخ 27 - 30 آبان‌ماه  در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، تالار علامه امینی برگزار می گردد. کتابخانه سازمان نیز همچون سالهای قبل به منظور خرید منابع مورد درخواست همکاران سازمان، دراین نمایشگاه شرکت می کند.

برگزاری نمایشگاه کتابهای درسی کشورهای مالزی و کویت در کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ادامه برگزاری نمایشگاه دوره ای کتابهای درسی کشورهای جهان، این هفته کتابهای درسی کشورهای مالزی و کویت را به نمایش گذاشت. این منابع که شامل عناوین درسی مختلف می شود تا پانزده آبانماه در معرض دید بازدیدکنندگان می باشد.

روز آمد سازی بانک دیجیتال آرشیومنابع آموزشی(کتابهای درسی)

بانک دیجیتال آرشیو و نگهداری منابع آموزشی(کتابهای درسی)  به روز رسانی شد و در پایان نیمه اول سال 97 آمار آن به بیش از 2500 عنوان رسید. این بانک علاوه برامکان مشاهده تمام متن کتابهای درسی سالهای 92-94 ، قابلیت جستجوی درون متنی را نیز دارد. کتابخانه سازمان با افزایش روز افزون منابع بانک های دیجیتال موجود، به سرعت به استانداردهای یک کتابخانه دیجیتال نزدیک می شود.

برگزاری نمایشگاه کتابهای درسی سایر کشورها درکتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

کتابخانه سازمان به منظور رفع نیاز اطلاعاتی کارشنان تالیف، اقدام به برگزاری نمایشگاهی از کتابهای درسی سایر کشورها به صورت دوره ای نموده است.اولین کشوری که کتابهای درسی آن در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد کشور ژاپن  است.

برگزاری نمایشگاهی از کتابهای درسی نو نگاشت و نو پدید دریادواره شهید حججی و سیزدهمین نمایشگاه تجلیل از مولفان وپدید آورندگان مواد و رسانه های آموزشی

کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دریادواره شهید حججی و سیزدهمین نمایشگاه تجلیل ازمولفان وپدید آورندگان مواد و رسانه های آموزشی به ارائه دستاوردهای کارشناسان و مولفان کتابهای درسی می پردازد.این نمایشگاه که درروز هفدهم مهرماه برگزار می گردد تولیدات علمی سازمان را به ویژه در 40 سال اخیر در معرض دید مدعوین قرار می دهد.

برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی در کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با آغاز هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی، نمایشگاهی با محوریت این دوموضوع، در سالن مطالعه طبقه همکف کتابخانه برگزار نموده است.هدف از برگزاری این نمایشگاه ارائه منابعی است که دستاورد هشت سال دفاع مقدس را در کنار دستاورد تالیفات مولفین کتابهای درسی به نمایش می گذارد.مدت برگزاری نمایشگاه یک هفته است وکتابخانه درساعات اداری آماده استقبال از علاقه مندان می باشد.

راه اندازی بانک کتابهای دفاع مقدس

کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به منظور پشتیبانی از برنامه های سازمان و با هدف توسعه منابع، همزمان  با ایام هفته دفاع مقدس مجموعه منابع دفاع مقدس را در نرم افزار کتابشناختی کتابخانه ایجاد و راه اندازی نموده است.این منابع که بالغ بر 300 عنوان می باشند، فراهم آوری، سازماندهی و فهرست نویسی شده و پس ازبارکد گذاری آماده امانت دهی می باشند.