رویدادها

نشست هم اندیشی دفتر تالیف فنی و حرفه ای و کتابخانه

کتابخانه سازمان در راستای پیاده سازی مدیریت دانش، طرح مستند سازی اسناد سازمانی را آغاز و بر همین اساس اقدام به جمع آوری اسناد موجود در دفاتر سازمان نموده است.

کتابخانه و چهاردهه فعالیت

کتابخانه سازمان در آستانه چهل سالگی انقلاب اقدام به ارائه تابلویی از چهاردهه فعالیت خود در یک نگاه نموده است .این تابلو بیانگر سیر صعودی کتابخانه از نظر کمی با ارائه نمودار واز نظر کیفی جهت گیری کتابخانه از چاپی به دیجیتال است.

کتابخانه سازمان و بزرگداشت دهه فجر

کتابخانه سازمان به مناسبت بزرگداشت دهه فجراقدام به برگزاری نمایشگاهی از آثار و منابع چاپی خود با موضوع انقلاب اسلامی و پیروزی آن نموده است .هم چنین نمایشگاه مجازی با موضوع انقلاب اسلامی و دهه فجر در کتابهای درسی در سایت کتابخانه قرار گرفته است. این نمایشگاه منجر به آشنایی نسل جدید با انقلاب و دستاوردهای آن می شود.

بررسی نیاز اطلاعاتی و میزان رضایت کاربران از خدمات کتابخانه

کتابخانه سازمان در راستای ارزیابی فعالیت های مجموعه و به منظور سنجش میزان رضایت کاربران از خدمات کتابخانه و تعیین نیازهای اطلاعاتی آنان، اقدام به تهیه پرسشنامه کرده است که پس از  تطبیق با استانداردهای پذیرفته شده وکنترل نهایی توزیع می گردد. نتایج این نظر سنجی تعیین کننده نحوه مجموعه سازی و فراهم آوری می باشد.

برگزاری دومین نشست از سلسله نشستهای اندیشه و قلم در کتابخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

کتابخانه سازمان در راستای اشاعه اطلاعات، در دومین نشست از سلسله نشستهای اندیشه و قلم میزبان کارشناسان و علاقه مندان به مباحث مرتبط با معرفی کتاب می باشد.با توجه به برگزاری موفقیت آمیز نخستین نشست و اهداء کتاب مورد بحث به حاضران و بازخوردهای مثبتی که در پی داشت، در دومین نشست که در تاریخ 16 دیماه برگزار می شود کتاب "مدارس شاد" معرفی می گردد.

جلسه کارگروه کتابخانه جهت بررسی نیاز اطلاعاتی ومیزان رضایت کاربران

کتابخانه سازمان به عنوان مرکز اطلاع رسانی وظیفه ارائه خدمت به مجموعه را دارد، در همین راستا نیاز سنجی اطلاعاتی و بررسی نیاز اطلاعاتی کاربران یکی از فعالیت های مستمر این مجموعه است. کتابخانه با حضور اعضای کارگروه طی چند نشست به تعیین نیازهای کاربران در حوزه تامین منابع و تجهیزات پرداخته وبرخی فعالیت ها را در دستور کار خود قرار داد.

مشارکت کتابخانه در برگزاری مراسم نکوداشت یکصدمین سال تاسیس تربیت معلم

دانشگاه فرهنگیان درچهارم دی ماه با حضور پیشکسوتان، اساتید و دانشجویان مراکز تربیت معلم استان تهران برگزار کننده مراسمی تحت عنوان نکوداشت یکصدمین سال تاسیس تربیت معلم بود.

راه اندازی نمایشگاه مجازی "سند سازمانی" در سایت کتابخانه

کتابخانه سازمان با هدف شناساندن منابع قدیمی و ارزشمند خود به کارشناسان وعلاقمندان، در هفته پژوهش اقدام به راه اندازی بخشی تحت عنوان "اسناد سازمانی" کرده است.

دیجیتال سازی منابع کتابخانه

کتابخانه سازمان به عنوان یک کتابخانه هیبرید مجموعه سازی و فراهم آوری خود را در دو شکل چاپی و الکترونیکی انجام می دهد.در همین راستا یکی از برنامه های آن، الکترونیکی کردن منابع چاپی است که ارزش ماندگاری برای سالیان متمادی را دارد. با مساعدت سازمان و تلاش پرسنل کتابخانه، این فعالیت به شکل موثر و چشم گیری در حال انجام است. با اتمام فاز اول، کتابخانه سازمان گام بزرگی برای تبدیل شدن به یک کتابخانه دیجیتال بر می دارد.

برگزاری نمایشگاهی از کتابها و طرح های پژوهشی در هفته کتاب

کتابخانه سازمان در هفته کتاب نمایشگاهی از کتابهای فارسی با محوریت روش تحقیق و طرح های پژوهشی انجام شده در طی سالهای 96و 97 را در سالن مطالعه کتابخانه به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه شرایط آشنایی کارشناسان با آخرین تولیدات علمی سازمان را فراهم و زمینه لازم جهت موضوعات پژوهشهای آتی مورد نیاز در سازمان را فراهم می نماید.