رویدادها

مقاله نامه مهدویت در کتاب های درسی

به مناسبت بزرگداشت نیمه شعبان و ولادت باسعادت امام زمان(عج)، کتابخانه و مرکز اسناد سازمان در این شماره از سری مقاله نامه ها، با توجه به اهمیت موضوع مهدویت و میزان توجه به آن در  کتاب های درسی، به ارائه مقالاتی پیرامون موضوع مورد نظر پرداخته است.

غنی سازی منابع کتابخانه سازمان(نمایشگاه مجازی کتاب تهران)

کتابخانه و مرکز اسناد سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، همزمان با برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران،  مبادرت به خرید منابع درخواستی کارشناسان از این نمایشگاه نمود. منابع خریداری شده شامل  41  عنوان کتاب فارسی است که پس از  انجام مراحل ثبت، فهرست نویسی و آماده سازی در اختیار همکاران قرار گرفت.

مقاله نامه انقلاب اسلامی و آموزش و پرورش

به مناسبت بزرگداشت ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتابخانه و مرکز اسناد سازمان در این شماره از سری مقاله نامه ها، با توجه به اهمیت موضوع انقلاب اسلامی و نقش آن در تحول آموزش و پرورش و همچنین نقش کتاب های درسی در انتقال ارزش های انقلاب اسلامی  به دانش آموزان،   به ارائه مقالاتی پیرامون موضوع مورد نظر پرداخته است.

کتابشناسی انقلاب اسلامی

به مناسبت فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتابخانه و مرکز اسناد  با هدف آگاهی رسانی جاری از کتاب های موجود، کتابشناسی با  موضوع تاریخ انقلاب اسلامی تهیه نموده است. این کتابشناسی حاوی اطلاعات کتابشناختی 93 عنوان کتاب های  موجود در مخزن کتاب های چاپی می باشد.

نمایشگاه مجازی کتاب

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد. دراین نمایشگاه خرید کتاب از ناشران به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه فروش صورت می گیرد. متقاضیان می توانند از 29 دی با مراجعه به سایت خانه کتاب به نشانی https://www.ketab.ir و لینک بانک اطلاعات کتاب و ناشران، کتاب های خودرا جستجو نمایند.

مستند سازی فرآیند تولید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

کتابخانه و مرکزاسناد درراستای سیاست مجموعه سازی، و به منظور گردآوری، سازماندهی، ذخیره و اشاعه اطلاعات پژوهش های انجام گرفته در سازمان؛ با توجه به اهمیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدام به مستند سازی کلیه اسناد و مدارک مربوط به فرآیند تولید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نموده است .

مقاله نامه پژوهش: انواع و روشها

به مناسبت هفته پژوهش، کتابخانه و مرکز اسناد سازمان در این شماره از سری مقاله نامه ها، با توجه به اهمیت پژوهش و نقش آن در پیشرفت و توسعة کشورها، به این موضوع پرداخته و مقالاتی در باره انواع پژوهش و روش های آن را ارائه می نماید.مقاله نامه‌ها شامل اطلاعات کتاب‌شناختی و چکیده مقالات می‌باشد.

منابع الکترونیکی(3)

کتابخانه و مرکز اسناد در راستای سیاست مجموعه سازی و به روز رسانی منابع اطلاعاتی، در این شماره از مجموعه منابع الکترونیکی، امکان دسترسی  و استفاده از تعدادی از کتاب های  ترجمه‌شده انتشارات اتاق بازرگانی تهران  به صورت فایل pdf  را فراهم کرده است.

منابع الکترونیکی(2)

کتابخانه و مرکز اسناد سازمان، در راستای گسترش خدمات و دستیابی سریع به اطلاعات  و بهره برداری از تجارب جهانی و برآوردن نیاز اطلاعاتی جامعه مخاطبان، جدیدترین کتاب ها و مقالات انگلیسی و تعدادی پایان نامه و گزارش  مرتبط با اهداف، وظایف  و موضوعات مورد نیاز سازمان را  به صورت منبع دیجیتال  فراهم آوری کرده است.

مقاله نامه شایستگی ها و صلاحیت های معلمان

هر بهبود و اصلاحی در کیفیت آموزش و پرورش، تا حد زیادی به کیفیت آموزشی که معلمان ارائه می‌دهند بستگی دارد، بطوریکه  اثربخشی آموزشی وابسته به اثربخشی معلم است.کتابخانه و مرکز اسناد سازمان در این شماره از سری مقاله نامه ها، با توجه به اهمیت موضوع معلمان و نقش مهم آن در ارتقای کیفیت نظام آموزشی و همچنین بهبود سطح یادگیری دانش آموزان، مقالاتی با موضوع شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای معلمان  را ارائه می نماید.